Описание проекта

Центр Митрополита Андрея Шептицького
Квадратура: 6500 м2
Автор проекта: Behnisch Architekten, Chaplinskyy&Associates, AVR Development
Фотограф: Олег Бабенчук

Центр Митрополита Андрея Шептицького — це новітній інформаційно-ресурсний центр, котрий включає в себе бібліотеку, громадський простір, навчальні приміщення та приміщення адміністрації університету. Будівля розташована у студмістечку Українського Католицького Університету у Львові.
Історія цього проекту розпочалася 2012 році, коли Університет висловив своє побажання про будівництво нової багатофункційної будівлі. В результаті проведеного конкурсу на кращу концепцію будівлі, перемогу здобула німецька компанія Behnisch Architekten. Процес проектування тривав 3 роки, а у 2015 році розпочалося будівництво, та завершилося у 2017 році.
Однин з основних гасел УКУ є відкритість, тому цей термін став головною ідеєю при проектуванні Центру Шептицького. З архітектурної точки зору, термін «відкритість» відіграє важливу роль у планувальній структурі будівлі, її взаємозв‘язку з оточуючим середовищем. Простір центру є безбар’єрним, а заходи, що тут відбуваються є доступними також для маломобільних груп людей. На першому поверсі будівлі розташовані виставкові площі, конференц-зал, дитяча кімната, а також кафе та книжковий магазин. Верхні поверхи будівлі є більш академічні за своєю функцією — тут розташовані читальні зали, семінарські кімнати та аудиторії. Як публічні, так і академічні частини будівлі – це гнучкі, трансформативні простори розташовані навколо центру споруди — атріуму зі сходами, з яких відкривається чудовий вигляд на Стрийський парк, створюючи відчуття присутності природи в середині будівлі.
Автори проекту:
Behnisch Architekten, Stuttgart, Germany
Stefan Behnisch (Partner), Michael Innerarity (Project Architect)
місцевий архітектор: Chaplinskyy&Associates, м. Львів
Юліан Чаплінський (ГАП), Володимир Йосипчук (архітектор), Роман Боровий (конструктор)
нагляд за реалізацією проекту: AVR Development, м. Львів
Володимир Йосипчук (провідний архітектор), Анатолій Бубряк (ГІП), Ірина Паракуда, Катерина Ковальчук, Віталій Ганжа (архітектори)

Leaver your comment