Описание проекта

ТОРГІВЕЛЬНО-ОФІСНИЙ ЦЕНТР "LA FABRICA" ПРОЕКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ БУДИНКУ "SECONDA"
Квадратура: 638 м2
Автор проекта: ГАП Україна Олег Архітектурна Майстерня «Україна Олег та Ліля»
Фотограф: Олег Самойленко

Об’єкт розташовано в центральній частині м. Дніпро в межах:
— вул. В. Антоновича;
— вул. Ю. Савченка.
Територію розробки багатофункціонального комплексу «La Fabrica», площею
0,2512 га розподіляє комплекс адміністративно-торгівельних будівель з 4-х черг будівництва, котрі складають ансамбль забудови по периметру кварталу.
Територія проектування знаходиться у сформованому міському кварталі
з вбудованими та окремо розташованими об‘єктами, що підлягають реконструкції.
На цьому етапі збудовано перша черга будівництва, а саме будівля «Seconda».
Проект майбутньої забудови стилістично прив’язаний до вигляду Катеринославу часів 19 століття з елементами реконструкції але й поєднаний з використанням сучасних прийомів архітектури.
Ділянка, що розташована в центрі міста Дніпро, мала бути забудована черговою багатоповерхівкою. І те, що там залишалося, рештки трьох доходних будинків початку 20-го сторіччя, нових забудовників не цікавило. Таким чином, мала відбутися чергова руйнація історичної спадщини міста, але, згодом, ділянку було виставлено на продаж. І саме архітектор, Україна Олег, звернув увагу покупця-замовника на історичний контекст місця.
Виявилося, що до революції ділянка належала до макаронної фабрики і будинки були призначені для проживання інженерного персоналу. Мало що зберіглося, але і це виявилося цікавим для подальшого проектування. Виникла ідея створити торгово-офісний центр з невеличним готелем. Саме розташування ділянки на розі двох центральних вулиць надавало зручності для відвідувачів і користувачів. У збережених будинках були відновленні фундамент і перекриття, надбудована мансарда. Відтворено оздоблення фасаду. У сучасній вставці, між двома старими будинками, було застосоване сучасне структурне засклення. Дах металевий вальцьований, що притаманно будинкам початку минулого сторіччя. В загалі, атмосфера внутрішнього простору торгово-офісного центру мала нагадувати затишне подвір’я старого Катеринославу.
В середині навколишньої забудови ділянки буде зелене подвір’я. Індустріальний стиль виявився більш притаманним для реконструкції цих споруд: бетон, цегла, чорний метал, дерево, відкриті інженерні комунікації та жодного гіпсокартону. На цей час вдалося здійснити майже чверть задуманого. Цілком врятовано один старий будинок та зроблена сучасна вставка між двома старими будинками.
Реконструкція будівництва тривала чотири рокі. На завершальному етапі об’єктом зацікавилася компанія IQOS Phillip Morris і орендувала всю будівлю з вимогою пристосування до власних потреб.
Цим проектом архітектори, черговий раз, приділяють увагу збереженню будь якої архітектурної спадщини міста. Що саме ці залишки минулого разом з сучасною архітектурою створюють якісний контент міста.

ОБ‘ЄМНО ПЛАНУВАЛЬНІ ТА КОНСТРУКТИВНІ РІШЕННЯ

Об’єкт – трьоповерхова будівля загальною площею 638 м2.
Висота приміщень – 3,00 м.
Загальна площа забудови – 299,2 м2.
Конструктивна система будівлі – монолітний залізобетоний каркас; несучі зовнішні та внутрішні залізобетонні та цеглові стіни. Горизонтальні навантаження приймаються несучими стінами та залізобетоннім перекриттям.
Стіни – залізобетонні та цегляні.
Перекриття – залізобетон.
Покриття – залізобетон.
Підлога – бетонна.
Вікна – металопластикові.
Дана будівля призначається для адміністративно-офісного використання, в плані має складну форму з розмірами в крайніх осях 35,5 м х 8,2 м. Будівля 3 поверхова, має підвальний поверх де розташовані санітарно-гігієнічні кімнати.

Leaver your comment