Описание проекта

Menchuks Apartment
Квадратура: 45 м2
Автор проекта: Hrystia Koliasa Architecture
Фотограф: Andy Shustykevych

Рік реалізації: 2018
Локація: Львів

Проект квартири MENCHUKS APARTMENT створений для конкретної особи та її способу життя. Тут ми помістили не меблі, не декорації, не красу, а організували простір для всіх життєвих процесів замовника, а також залишити вільні місця та поверхні для майбутніх життєвих побажань та змін. Ми ретельно досліджуємо як відбуваються побутові процеси після реалізації. Це житло яке буде доповнюватись і допроектовуватись самим власником, або ж його наступниками.

Шлях який ми з замовником пройшли в цьому проекті був від купівлі квартири до дослідження як все працює після реалізації. Найважливішим тут є стиль життя. Речі які сформували завдання для проектування це любов клієнта до подорожей, велоспорту, бігу, комп’ютерних ігор, перегляду фільмів та музичних відео, готування їжі, спілкування, випивання, приймання їжі з його дівчиною чи друзями і звісно ж секс та можливо якісь ще приватні справи які залишились прихованими навіть від архітектора. Так само ми не можемо уникнути рутини, тому ми хотіли зробити її менш болісною.
Тут ми повинні були вмістити не меблі, не декорації, не красу. Ми повинні були організувати простір для всіх вищезгаданих дій, а також залишити резервні місця та поверхні для майбутніх життєвих побажань та змін. Наприклад тут залишилась вільна зона біля вікна у вітальні, де Сергій (власник) вирішив виростити баобаб після відвідин Африки, але і ці плани швидко змінились. В результаті там з’явились дві хатинки для котів. Ми дуже раді, що людина може почувати себе вільно, доповнюючи своє житло новими нотами.
Важливим аспектом є відкритість балкону до вулиці і поєднання кухні з балконом. Ми не втратили ні сантиметра, а тільки додали візуально зовнішній простір до внутрішнього. Таким чином отримали неймовірну атмосферу літнього відпочинку. Коли п’єш вино на поручні балкону перехожі посміхаються, а незнайомі сусіди махають “Привіт”. Це створює дружній і привітний зв’язок між чужими людьми.
Білий колір стирає межі і ви звертаєте увагу на вигляд з вікна. Гладкі поверхні роблять прибирання швидшим та легшим. Скляні великі двері на балкон об’єднують його з кухнею, як фізично так і візуально залежно від погоди та пори року. Велике зображення проектора на стіні навпроти дивану створює відчуття вечірки або кіно, яке можна дивитися як з кухні так і з вітальні. Трюк організації кухні полягає в запроектованій ніші в острівному столі де заховані речі до яких потрібен швидкий і частий доступ, але ж хочеться приховати їх від погляду гостей. Багато простору для зберігання організовано для того, щоб тримати речі в порядку. Шафа працює на два фронти: зону спальні та передпокою. Ви ніколи не знайдете взуття на підлозі при вході, так як все має своє місце в шухлядах. Менше часу на рутину більше для задоволення.

Leaver your comment