Описание проекта

Центральна Районна Бібліотека
Квадратура: 625 м2
Автор проекта: Олександр Кравецький, KOG design Group
Фотограф: Юлія Анікеєва

Соціальний проект.
Є так думка, що українська бібліотека програє конкуренцію Інтернету в сфері отримання читачем інформації. Навіть більше -бібліотека програє конкуренцію Інтернету не тільки як джерело інформації, але і як засіб дозвілля, що впливає на кількість і зацікавленість відвідувачів. Тому одна з причин, чому ми взялися за цей соціальний проект — це зміна громадської значимості бібліотеки, розширення її функцій і перетворення на суспільний простір, де буде цікаво людям різних категорій. В сучасному світі бібліотека стає інтегратором послуг, що надаються. Це місце де можна не тільки тримати книги, але й естетично, приємно і безкоштовно, в порівнянні з іншими місцями, проводити заходи, створювати неформальні клуби, зустрічатися з друзями для участі в настольних іграх, проводити сімейне дозвілля з дітьми і дізнаватись щось нове.
Планування:
Ми створили модний та зручний простір, де можна концентруватися на роботі, при необхідності — в повній тиші. Є відокремлені зали, де затишно розташовані столики з коп’ютерами і доступом в інтернет. Також можна проводити зустрічи та різні заходи в герметичній скляній кімнаті для переговорів, де є можлівість робити презентації на великому екрані з проектором.
Нашим основним завданням було створити не просто бібліотеку, де тільки видають книги, а “будинок культури” в старому розумінні цього слова, який повинен був стати інтелектуальним осередком, місцем, де людина, або група людей, які зацікавлені в особистому розвитку, може провести час, створюючи проекти, концепції, просто цікаві ідеї за чашечкою чаю, або кави.
Тому було прийнято рішення, що зміни повинні торкнутися не тільки дизайнерського рішення для інтерьеру бібліотеки, а й подій, які там відбуваються:
Простір бібліотеки зробили більш відкритим: знесли зайві стіни, прибрали двері. Також в просторі створили різні функціональні зони: для читання і для проведення інших заходів
Зробили окремі зручні місця, де є можливість переглянути сучасні книги, популярні журнали і газети. Відвідувачі самі зможуть брати участь в поповненні фонду на умовах крос-букінгу
Бібліотека стала місцем об’єднання спільнот: в ній будуть проводити лекції, покази, майстер-класи, зустрічі, збори.
У бібліотеці є обладнання, що дає читачам можливість працювати з бібліотечним фондом: копіювальні апарати, комп’ютери, проектор, періодика і т.д.
Ще одна причина, чому ми безкоштовно зробили цей проект — це бажання зробити громадське місце більш пристосованим для людей з фізичними вадами, що пересуваються у візку, тому було прійняте рішення відмовитись від сходинок і порогів, які для них створюють проблеми.
Окремо були передбачені місця для людей з порушеннями зору, де розташовані комп’ютери з програмою синтезу мови для незрячих людей та електронний відео-збільшувач, що є великою рідкістю на території нашої держави.

Дизайн:
Враховуючи ряд факторів і обмежень, які стосувались проекту, ми зробили інтер’єр, наближений до стилю сучасний лофт. Спроектували та виробили меблі, які могли б витримати нещадну експлуатацію, але при цьому залишили їх стильними, комфортними, мобільними і універсальними. Максимум світла і простору, затишні місця, прямі і елегантні лінії, які нагадують, що це місце знать і яскраві акценти, які говорять, що досягнення, відкриття можна знайти за рамками, які ми встановлюємо самі для себе.

Leaver your comment