Описание проекта

Mazanka Apartment
Квадратура: 98 кв. м м2
Автор проекта: Sergey Makhno Architects I Сергій Махно, Віктор Захарченко, Сергій Філончук
Фотограф: Сергій Кадулін

Тип: приватна квартира
Площа: 98 кв. м
Локація: Київ, Україна
Рік реалізації: 2020
Команда: Сергій Махно, Віктор Захарченко, Сергій Філончук
Фото: Сергій Кадулін

Mazanka — це квартира у київській висотці з краєвидом на Дніпро, в якій ми використали напівзабуті технології будівництва наших предків. «Мазанкою» в Україні називали невеликі сільські будиночки, що будувалися з дерева, глини та очерету. Назва походить від слова «мазати», тобто покривати шаром глини.

Квартира Mazanka — це розмова наших дизайнерів та архітекторів з українськими традиціями, під час якої вони обмінюються роздумами про дім. Те, що вийшло в результаті цієї розмови — це черговий крок у напрямку визначеності та самобутності сучасного українського дизайну та української культури як такої.

Завдання та виклики

Замовниця проєкту — молода амбітна дівчина, яка поділяє наші погляди на дім як місце сили. Вона обрала нашу студію, щоб здійснити свою давню мрію — екожитло, в якому натуральні матеріали та сучасні технології гармонійно поєднуються, а авторський дизайн підкреслює унікальність та самобутність простору.

Для нас же було важливим не просто створити інтер’єр, який відповідатиме цим вимогам, але й стане рідним для нашої замовниці.

Простір та деталі

У цьому проєкті важливо було створити відкритий, але тематично зонований простір для улюбленої домашньої рутини власниці: йога, танці, приготування їжі. Тому ми об’єднали кухню, вітальню і балкон, але залишили досить чітке тематичне розділення завдяки різним текстурам і матеріалам.

Зона вітальні — майже артоб’єкт. Це оздоблений штукатуркою куб, що повторює поверхню глиняних мазанок. Майстриня декілька разів покривала стіну спеціальним розчином, щоб отримати необхідний об’єм. Глина сама створювала свій рельєф: висихаючи, матеріал тріскався й утворював неповторні візерунки.

Все освітлення у квартирі, крім технічного, створене в майстерні Сергія Махно. Над обідньою зоною, до прикладу, розташувалась плетена із лози лампа. Це ремесло було досить популярним у нашій культурі, проте зараз нам довелося кілька місяців шукати майстра, який би подужав роботу такої складності. Над кухонним островом — сет із чотирьох ламп-глечиків, які взагалі були реалізовані вперше. У спальні поряд з ліжком — керамічна Makivka з колекції Inside.Out, із якою студія потрапила до добірки трендів виставки iSaloni 2019 від ArchDaily.

Простір спальні також відкритий і поєднаний із ванною кімнатою. Їх розмежовують лише напівпрозорі легкі двері. Кольори й текстури вітальні продовжуються у спальній зоні, проте розкриваються тут по-новому.

Leaver your comment