Описание проекта

Башня Окто
Квадратура: 500М2 м2
Автор проекта: Влад Голдаковский
Фотограф: Андрей Михайлов

Вежа Окто — кавовий центр у центрі Києва, Україна. 2020
Радянський модерністський корпус є частиною комплексу Олександрівської лікарні.

Вежа Окто займає комунікаційну будівлю, яка була побудована, але ніколи не використовувалась за своєю первісною функцією, яка полягала у забезпеченні пересування пацієнтів до верхнього рівня комплексу лікарні та зв’язати його з центральною частиною міста .

Також забезпечити спуск пацієнтів та персоналу лікарні на нижчий рівень ландшафту, де знаходиться вхід до станції метро «Кловська», яку планували використовувати як потенційне бомбосховище у разі ядерного удару з країн НАТО за радянських часів.

Конструкція будівлі складається з двох вертикальних ліфтових вузли з пішохідними пандусами між рівнями поверхів, зміщеними вертикально на половину висоти поверху. Внутрішній простір 30-метрового атріуму закритий цегляними стінами з боків та з тильної сторони будівлі та скляним фасадом від головного входу, що виходить на площу.

Реконструкція:

Нові фнкції: кілька типів кафе, пекарня, кав’ярня, коворкінг, фотостудія, бар, магазин, офіси, лекційний зал, літні тераси та майданчик для даху.

Були переінстальовані всі необхідні інженерні системи: вентиляція, опалення, водопостачання та каналізація, системи відеоспостереження та сигналізації. Частково зміцнені конструкції. Побудовані дахи та тераси. Оновлено фасади, повністю замінено скляний фасад з повним збереженням оригінального стилю будівлі.

Інтер’єри будівлі були розроблені для збереження духу місця та первісного стану стін, поверхонь та фактур. Акцент був зроблений на реставрації та збереженні, а не на принесенні чогось нового. У шахтах ліфта були розміщені інженерні системи, а також санвузли з прозорою стелею, що відкриває футуристичний вид на шахту ліфта.

Між поверхами були додані металеві мости для забезпечення автономного функціонування окремих зон.

Зроблено вихід на дах, який використовується для проведення заходів.

У той же час молоді художники, що працювали за модерністськими традиціями, були залучені до фарбування шахт ліфтів та фасадів будівлі, пов’язуючи ландшафт, міську площу, інтер’єри будівель в одне ціле мистецьке твердження.

В інтер’єрах використовувались меблі українських виробників, створені спеціально для OCTO TOWER, а також оригінальні радянські предмети меблів.

Leaver your comment