Описание проекта

Кафе-читальня Cabinet
Квадратура: 160 м2
Автор проекта: Дизайнери: Арсен Костишин, Катерина Луцюк, Кирило Нікітенко Архітектор: Олесь Целюх

Після року клопіткої роботи дизайнерів студії Арсена Костишина ARSIDEA,кафе-читальня CABINET отримало друге дихання. Розташоване в історичній частині на вул. Винниченка,12 . Історично тут містилась редакція газети «Народна часопись», у 30хх роках ХХст розташовувалось освітнє видавництво «Ксьонжніца-Атлас», а за Радянського Союзу філія видавництва «Рядянська школа». Тематику закладу було обрати нескладно, оскільки споруда «просякла» духом нових та старих книг. За часів незалежності тут відкрили відоме кафе «У Юрія Кульчицького» на честь уродженця Львівщини, який одним з перших започаткував у Європі звичай пити каву. У 2006 році кафе закрили. Згодом було відкрито кав’ярню усіх львів’ян «Кабінет». У 2015 році кафе закрили на реконструкцію, внаслідок якої площа збільшилась з 140 до 215 кв. м. Спільними зусиллями архітекторів, конструкторів та дизайнерів вдалось понизити рівень підвалів і у головному залі з’явилась антресоль та три окремі кімнати. Кількість посадкових місць збільшилась до 94.

Оновлений заклад вирізняється не тільки яскравим дизайном, а й сучасним кухонним обладнанням, яким можуть похвалитись далеко не всі заклади такого рівня. Кафе-книгарня кабінет повинна стати кондитеркою номер 1 у м.Львові.

Як у справжньому кабінеті дизайнери підготували багато сюрпризів – один з яких є прихована кімната. Потрібно бути кмітливим, щоб її знайти серед великої кількості книг.

Кафе-читальня дійсно підтверджує свою назву, оскільки книги тут повсюди – всі полиці і ніші заставлені різноманітними виданнями, на стінах розписи з книг, навіть підсходинки мають вигляд книжкових обкладинок. Кожен відвідувач матиме змогу не тільки читати книги в кафе а також і позичати їх та брати з собою.

Гасло дизайн студії ARSIDEA «God in the things» тут актуальне як ніколи: інтер’єр наповнений різноманіттям різних деталей: клітки-світильники, книги, підсвічники, розписи на бетонній індустріальній стелі та шпалери на стінах надають кафе атмосфери справжньої еклектичної бібліотеки.

Варто зазначити, що все, крім світильників, є заслугою українських виробників: меблі, ковані елементи, декори. Сміливо можна стверджувати, що це – український продукт.

Загалом настрій, який створили має нагадати часи кінця 19 поч 20ст. Коли Львів перетворився на п’яте за розміром місто Австро-Угорщини після Відня, Будапешта, Трієста і Праги.

При вході у великому залі стоїть автентичний рояль Koch & Korselt 1900 року, який відрестуврували та налаштували. Тепер і він отримав друге життя. Атмосфера закладу сприятлива для зустрічей або для роботи, тому можливо саме цей заклад буде місцем зустрічі творчої інтеліґєнції, де можна буде не тільки випити смачну запашну львівську каву але й гарно романтично провести ділову зустріч чи час з коханою людиною, друзими. Таким чином дизайнери ARSIDEA об’єднали ідею кави Кульчицього, кафе Кабінет, історію нашого міста, створивши ще один цікавий заклад для львів’ян та гостей міста.

Leaver your comment