Презентація латвійського архітектора Рейніса Лієпіньша у Львові

Презентація латвійського архітектора Рейніса Лієпіньша у Львові

25.10.2019

25 жовтня у Львові в ресторані «Грушевський Сinema Jazz», в межах Всеукраїнської інтер’єрної премії ART SPACE 2020 відбулась презентація відомого латвійського архітектора Рейніса Лієпіньша, який спеціалізується на реконструкції та відновленні будівель високої історичної цінності. Одне з актуальних питань сучасного міського будівництва – збереження історичного середовища, архітектурно-планувального простору мегаполісу в умовах наростання урбанізації. Львів, маючи глибоке історичне культурне коріння, має розвиватися, модернізуватися, перетворюватися на сучасний мегаполіс. Саме Рейніс Лієпіньш, володіючи глобальним досвідом реконструкції, реновації та збереження історично важливих пам’ятників і архітектурних споруд, поділився з нашими архітекторами і розповів, як зберегти, модернізувати і дати нове життя значущим історичним будівлям. Його досвід важливий для нас, у архітекторів була можливість отримати цінну інформацію і поставити різноманітні питання.

Рейніс Лієпіньш закінчив Ризький політехнічний інститут. У 1998 році заснував бюро Sudraba Arhitektūra. Архітектор реалізував ряд інтер’єрних і архітектурних проєктів. Також працював над проєктом Kimmel Beer Quarter у Ризі разом з архітектурним бюро Zaha Hadid Architects. Одна з його останніх робіт – Hanzas Perons.Hanzas Perons – це будівля колишнього складу ризької товарної залізничної станції, яка була перетворена на нову культурну споруду, сучасне функціональне місце для концертів, художніх виступів та інших заходів. Це перший культурний заклад такого масштабу в Латвії, побудований виключно на приватні кошти. Бюджет цього проєкту становив 11 млн євро.

Наразі Рейніс Лієпіньш працює над реконструкцією Ризького замку – Латвійського національного історичного музею.

Захід пройшов за підтримкою Міжнародного аеропорту «Бориспіль», компанії МАУ і Посольства Латвії, а також Спілки архітекторів Львова.